Makosen ayakkabının kökeni, Avusturalya yerlilerinin giydiği dikişsiz tek parça deriden yapılan ayakkabılara dayanmaktadır. Adını da Aborjin dilinde Ayakkabı anlamına gelen "Makosen" sözcüğünden alan bu modeller, daha sonra ilk kez 70'li yıllarda "Loafer" adlı bir ayakkabı firması tarafından üretilerek moda dünyasının beğenisine sunulmuştur. Bundan sonra uzun yıllar üreten firmanın adıyla anılarak "Loafer Ayakkabı" olarak tanınmıştır.

Makosenler ya da diğer adıyla Loaferler; hafifliği, sadeliği ve rahatlığı ile bilinen Aborjinlerin giydiği ayakkabıların stilize edilmiş halidir. Şimdilerde yerlilerin giydiklerinden çok farklı renk ve modellerde olmalarına rağmen temel özelliği olan rahatlığını ve hafifliğini korumaya devam etmektedir. Rahatlığın yanı sıra şıklık konusunda oldukça iddialı olan makosenler, yoğun yaşayan modern kadının günlük yaşamda en çok tercih ettiği modeller arasında başı çekmeye devam ediyor.

Son bir kaç yıldır babet adıyla yaygınlaşan ayakkabı modeli de makosen ve loaferlerin bir devamı sayılabilir. Babetlermakosenlere göre daha az dikiş içerdiği için daha hafif ve daha rahat modellerdir. İlkbahar ve yaz aylarında dış mekanlarda kullanılırken, sonbahar ve kış aylarında da, ev ofis ortamında kullanımı devam ettiği için her mevsim üretilmekte ve satın alınmaktadır.

34 numaradan 44 numaraya kadar renk renk makosenbabet ve loafer ayakkabılar, %70lere varan indirimlerle "pabucino.com"da rahatlığı ve şıklığı bir arada isteyen bayanları bekliyor.